Jet Aeratör – Aerojet

Aerojet

Jet Aeratör

Aerojet tipi aeratörler; atıksu arıtma tesislerinde mikroorganizmaların ihtiyaç duyduğu oksijeni havadan alıp suya karıştırmakta kullanılır. Eşsiz dizayna sahip kanatçık yapısı sayesinde vakum oluşturarak atmosferdeki havayı alarak micro-bubble yöntemi ile suya enjekte eder. Böylece yüksek oranda hava-su karışımı elde edilir.

Aerojetler; hem sudaki çözünmüş oksijen miktarını arttırır, hem de çökelmemesi için gerekli hareketi oluşturur. Bu şekilde sudaki homojen karışımı sağlayarak havuzun her tarafında eşit miktarda çözünmüş oksijen bulunmasını sağlar.

Satın Al

Genellikle atıksu arıtma tesislerindeki karusel (carousel) tipi havalandırma havuzlarında kullanılmasına rağmen, ek aparatlar sayesinde kare havuzlarda, lagün tipi havuzlarda veya değişken su seviyesine sahip dengeleme havuzlarında da kullanılabilir.

Ayrıca yine artıma tesislerinde oksijen gerekmeyen ancak karışım sağlanması istenen biyofosfor havuzlarında veya balık üretim çiftliklerinde kullanılabilir.

Idea Çevre Aerojet Verimlilik Tablosu

Güç Oksijen Verimi
7,5 kWh 11,25 - 13,5 kgO2/kW.h
11 kWh 16,5 - 19,8 kgO2/kW.h
15 kWh 22,5 - 27 kgO2/kW.h
18,5 kWh 27,75 - 33,3 kgO2/kW.h
22 kWh 33 - 39,6 kgO2/kW.h
  • Oksijen ihtiyacına göre 7,5 kW ve 22 kW arasındaki güçlerde imal edilmektedir. Kullanılan motorlar direkt kalkışa uygundur.
  • Havalandırma havuzlarında oksijenmetreye bağlanarak otomatik olarak kesikli çalıştırılabilir. Böylece gereksiz enerji tüketimez ve uzun süre çalışabilir.
  • Bakımı ve montajı kolaydır. Bakım yaparken yada montajı sırasında havuzların boşaltılmasına ihtiyaç duymaz.
  • Çalışırken durgun bir su yüzeyi sağlar, aerosole sebep olmaz.

Dubalı ve sabit olarak iki tip şase türü vardır. Sabit şase üzerinde betonarme köprü olan havuzlarda, su seviyesinin değişmediği durumlarda kullanılır.Dubalı şase ise su seviyesi sürekli değişen dengeleme havuzları yada lagünlerde kullanılmaktadır.

  • Aeratör Mili: SS304 veya SS316
  • Aeratör Kılıfı: CTP, SS304 veya SS316
  • Sabit Şase: Galvaniz kaplı yada epoksi boyalı karbon çelik, SS304 veya SS316
  • Duba Şasesi: Galvaniz kaplı yada epoksi boyalı karbon çelik, SS304 veya SS316
  • Duba Malzemesi: CTP kaplı karbon çelik, SS304 veya SS316
Bilgi föyü
Çizim
Montaj şeması
Kullanım bakım klavuzu